Borysówka – Wieś Drewniana

Przygoda z nami niezapomniana!

Borysówka - Wieś Drewniana to wioska tematyczna z regionu Puszczy Białowieskiej, która propaguje ideę turystyki poznawczej i zrównoważonej. Poprzez edukację i zabawę poznać można to, co w tutejszej kulturze i tradycji jest najważniejsze.

Przygoda jest skierowana do grup zorganizowanych - od malucha do seniora (minimum 10 osób).

Borysówka - Wieś Drewniana w swojej ofercie przygotowała:

Warsztaty kulinarne –wypieki tradycyjnych, regionalnych „Ciasteczek Drewniaka” - które są bez chemii, ale robione (wyciskane) ręczną maszynką (przygoda z ciastkiem niezapomniana!).

„Drewniany Artysta – każdy może odkryć swój talent”, to warsztaty tematyczne takie jak: malowane na drewnie, wykręcone z papieru (papierowa wiklina), decoupage . Pięknie udekorowane prace uczestnicy zabierają ze sobą.

„Drewniana Olimpiada” – gry i zabawy integracyjne z wykorzystaniem naturalnych prostych przyrządów zrobionych z drewna. Uczymy rozpoznawania gatunków drewna po usłojeniu i korze.

Podlaskie wsie mają duszę i można dużo o nich opowiadać, tak jak np. na wycieczce po wsi Borysówka „Szlakiem Drewnianych Zawodów”. Zobaczyć tu można  tablice z opisem zawodów: snycerz, tracz, drwal, bednarz, kołodziej. Zwiedzanie „Maciejukowego Siedliska” to powrót do dawnych czasów gdzie zobaczyć można jak mieszkano i samemu spróbować jak pracowano na roli (tkanie na krosnach, pranie tarą i pralką Franią, cięcie drzewa, pieczenie placków). Zwiedzający przy okazji dobrej zabawy z Drewniakami mogą skosztować smakołyków regionalnej kuchni.

Po zajęciach wszyscy biorą udział we wspólnym ognisku.

Uwaga:

maksymalna ilość dzieci na wycieczce: 40osób

czas pobytu: ok. 4-5 godzin

Stowarzyszenie Sympatyków Wsi Borysówka

Tel. 602 282 083 lub 604 121 972

e-mail: borysowkadrewnianawies@gmail.com

NIP -6030077335 KRS -00006931190

O tym co nowego słychać we wiosce dowiesz się na FB: www.facebook.com/Borysówka-Wieś-Drewniana

warsztaty