KONTAKT

Informacja turystyczna:

Centrum Turystyki Regionu Puszczy Białowieskiej

ul. 3 Maja 45, Hajnówka

tel. 85 682 43 81

e-mail: turystyka@powiat.hajnowka.pl

 

Infolinia Turystyczna Polskiej Organizacji Turystycznej

+48 22 278 77 77
801 888 844
dla osób dzwoniących z numerów polskich operatorów
608 599 999 (telefon bezpieczeństwa)

konsultanci obsługują infolinię w języku polskim, angielskim i niemieckim.


 

Subskrybuj

Strona główna

Wioski tematyczne

Wioska tematyczna to pomysł na rozwój wsi opierający się na lokalnym dziedzictwie kulturowym, historycznym i na lokalnych tradycjach oraz na pasji i zaangażowaniu mieszkańców. Każda wioska ma swój temat przewodni, wokół którego tworzona jest oferta edukacyjno-turystyczna dla grup zorganizowanych oraz dla turystów indywidualnych. Dla wszystkich, którzy chcą poznać lokalne dziedzictwo w sposób ciekawy, aktywny, oryginalny. Którzy chcą się dobrze bawić, czegoś nauczyć i jednocześnie przeżyć prawdziwą przygodę!

Podlaskie wioski tematyczne we wsiach Borysówka (Wieś Drewniana), Dubiny (Wioska Małego Osocznika), Lipiny (Wieś Bulwy), Nowoberezowie (pod Kopułami) i Lewkowie zapraszają na przygodę z tradycją wsi i dziedzictwem regionu Puszczy Białowieskiej.

Oferta pobytowa została zorganizowana z myślą o grupach zorganizowanych – w każdym wieku – bo zarówno najmłodsi jak i nieco starsi turyści  znajdą bogatej ofercie wiosek tematycznych  coś dla siebie. Ale możliwe są także indywidulane zajęcia –  dla rodzin z dziećmi,  grupie znajomych itp. – po wcześniejszym ustaleniu. Oczywiście, indywidualny turysta odwiedzić wieś w każdej chwili, by podczas spaceru poczytać o dawnych zawodach z przygotowanych tablic tematycznych czy sprawdzić pogodę na unikalnym „bulwabarometrze". A przy okazji - poznać sielski klimat puszczańskich zakamarków regionu, odkryć jego  kulturowe i przyrodnicze skarby. Wioski tematyczne powstały z myślą o wszystkich, którzy chcą poznać lokalne dziedzictwo w sposób ciekawy, aktywny, oryginalny.

Jeśli lubisz spędzać czas aktywnie, nie boisz się wyzwań, lubisz wiedzieć więcej , pasjonujesz się lokalną tradycją i kulturą – oferta Podlaskich Wiosek Tematycznych to coś właśnie dla Ciebie! Gorąco polecamy!

 

 Zobacz artykuł: Wioski tematyczne w Gminie Hajnówka – nowa atrakcja turystyczna w regionie Puszczy Białowieskiej!