KONTAKT

Informacja turystyczna:

Centrum Turystyki Regionu Puszczy Białowieskiej

ul. 3 Maja 45, Hajnówka

tel. 85 682 43 81

e-mail: turystyka@powiat.hajnowka.pl

 

Infolinia Turystyczna Polskiej Organizacji Turystycznej

+48 22 278 77 77
801 888 844
dla osób dzwoniących z numerów polskich operatorów
608 599 999 (telefon bezpieczeństwa)

konsultanci obsługują infolinię w języku polskim, angielskim i niemieckim.


 

Subskrybuj

Strona główna

Spektakl „Straszka pospolita”, 30.09.2018

plakatSerdecznie zapraszamy 30 września o godz. 16.00 do Teatru w Teremiskach (Teremiski 30) na pokaz spektaklu Teatru Coincidentia „Straszka pospolita”, który odbędzie się w ramach programu Teatr Polska. Nasi bywalcy znają Grupę Coincidentia ze spektaklu „Słoń i kwiat”, z którego piosenkę o bananach niektóre dzieci białowieskie nucą do dziś. Tym razem spektakl, również przeznaczony dla dzieci (ale dorośli bawić się będą również!) poświęcony jest straszce pospolitej. Po spektaklu zapraszamy dzieci na warsztaty (niezbędna rezerwacja).

O ile straszkę pospolitą – popularny gatunek ważki – można spotkać nad jeziorem albo nad rzeką to pospolite strachy występują dosłownie wszędzie. Raz większe, raz mniejsze, u małych i dużych, czające się w dzień i w nocy. Skąd się biorą? Jak działają? Dlaczego i po co się boimy? Takie pytania podejmuje w swoim najnowszym spektaklu Grupa Coincidentia zapraszając młodych widzów (w wieku od 7 lat) do osobliwego laboratorium strachów i wspólnego odkrywania istoty lęku. To szalona podróż w głąb ludzkiej głowy, dziwacznych snów, gawęd i bajek na dobranoc, realizowana poprzez kolaż fantazji i teatralnych eksperymentów. Na drodze scenicznych improwizacji, bazując na tekstach naukowych, dramatycznych czy autentycznych, dziecięcych opowieściach artyści odtwarzają mechanizmy strachu bawiąc się konwencjami i formą.

Za koncepcję i realizację spektaklu odpowiada Grupa Coincidentia czyli aktorzy i performerzy Dagmara Sowa i Paweł Chomczyk, a także muzycy Robert Jurčo i Piotr Chociej, scenografka Małgorzata Tarasewicz – Wosik, kompozytor Jerzy Bielski, choreografka Karolina Garbacik oraz autorka tekstów Anna Andraka.
Twórcy wykorzystują szeroki wachlarz środków wyrazu od aktorskich, lalkarskich, materialnych i wizualnych po muzykę na żywo, okraszając całość dużą dozą humoru i absurdu. Jest więc i „śmieszno i straszno”, z zachętą oswajania lęków, adresowaną nie tylko do najmłodszych.

Wstęp wolny.

Po spektaklu odbędą się warsztaty dla dzieci. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się mejlowo na adres: kasia.teremiski@gmail.com, w temacie proszę wpisać „Straszka”.

Projekt dofinansowany ze środków z budżetu Miasta Białegostoku oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Pokaz w Teremiskach odbędzie się w ramach programu Teatr Polska realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

 plakat