24. Wystawa Grzybów Puszczy Białowieskiej, 15.09.2018

plakatGrzyb grzybowi nierówno – a tym bardziej w Puszczy Białowieskiej. Choć jest ich tu ponad 2000 gatunków, wiele z nich czeka jeszcze na odkrycie. Puszczańskie grzybowe rarytasy będzie można zobaczyć na żywo podczas 24. Wystawy Grzybów Puszczy Białowieskiej, organizowanej przez Białowieski Park Narodowy.  Wystawie Grzybów towarzyszą cykle wykładów, których głównym bohaterem są – a jakże – grzyby!

Wystawa Grzybów Puszczy Białowieskiej jest doskonałą okazją do zdobycia wiedzy o grzybach, ich różnorodności oraz niezmiernie ważnej roli, jaką odgrywają w przyrodzie. A także poznania kilku grzybowych ciekawostek – bo świat grzybów jest różnorodny i bogaty jak Puszcza Białowieska! Niektóre z nich pachną anyżem, czosnkiem, ogórkami, cytryną lub maggi; niektóre z nich są silnie trujące, ale wyglądem i łagodnym smakiem podszywają się pod jadalne. Niektóre z tych „grzybowych spryciuli” pachną aromatem kakao czy marcepanu! A skoro jesteśmy przy wrażeniach zapachowych – w Puszczy występują też takie, przy których nie da się przejść obojętnie – i nie chodzi tu bynajmniej o świeży powiew! Ten, kto widział sromotnika bezwstydnego, ten wie, że jego nazwa jest adekwatna do zapachu jaki roztacza.

Śledźcie wydarzenia na FB, niedługo więcej szczegółów:

Link do wydarzenia na fb

Zapraszamy w dniach 15.09-16.09.2018.

Katarzyna Miszczuk