Ruszyły zapisy na Puchar Polski Nordic Walking! WIELKI FINAŁ zawodów w Hajnówce – 08.09.2018

pucharyGotowi na imprezę sezonu? Bo jak na kijki to tylko w regionie Puszczy Białowieskiej!

Malownicza Kraina Żubra opleciona szlakami nordic walking to idealne miejsce do aktywnego wypoczynku. Bo unikatowa przyroda, bo czyste powietrze, bo gościnni ludzie i smaczna kuchnia ! O wszystkich walorach puszczańskiego regionu przekonają się Ci, którzy 8 września br. stawią się na starcie Wielkiego Finału Pucharu Polski Nordic Walking. Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Nadleśnictwo Hajnówka oraz Polska Federacja Nordic Walking serdecznie zapraszają do udziału w imprezie! Setki uczestników, duża dawka pozytywnych emocji, wesoła zabawa z solidną porcją sportowej rywalizacji i ta piękna przyroda… Tak w skrócie można opisać Puchar Polski Nordic Walking, odbywający się w Hajnówce, w otoczeniu Puszczy Białowieskiej – obiektu na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Dzięki zaangażowaniu Starostwa Powiatowego w Hajnówce od 2012 r. Powiat Hajnowski jest jednym z przystanków maszerów – bowiem w ramach Pucharu Polski Nordic Walking odbywa się cykl zawodów w poszczególnych miejscowościach. Finał – był rozgrywany w Gdańsku, siedzibie organizatora tj. Polskiej Federacji Nordic Walking, ale od 2016 r. to Hajnówka jest gospodarzem finału. Nie inaczej będzie w trakcie tegorocznej edycji.

Uczestnicy mogą dokonać zapisów oraz opłaty na stronie internetowej www.pucharpolskinw.pl lub przeddzień zawodów na terenie Nadleśnictwa Hajnówka.

Tradycyjnie mieszkańcy powiatu hajnowskiego mogą wziąć udział bezpłatnie. Informacji organizacyjnych na temat imprezy udziela Wydział Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Hajnówce, tel. 85 682 30 46. Wsparcie przy rejestracji oferuje LOT „Region Puszczy Białowieskiej” przy ul. 3 Maja 45 w Hajnówce, tel. 85 682 43 81.

Miejscem   startu   i   mety   zawodów   jest   przystanek   kolejki   leśnej   na terenie  Nadleśnictwa Hajnówka. Tradycyjnie, zawody będą rozgrywane na dystansie 20 km, 10 km oraz 5 km w naturalnym terenie, trasami w Puszczy Białowieskiej. Zawody rozgrywane będą w 23. kategoriach męskich i damskich. Wystartować może każdy, bez względu na wiek, płeć czy kondycję. Bo w końcu chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę i promocję aktywnego wypoczynku – oczywiście w bliskim sąsiedztwie Puszczy Białowieskiej.

Po sportowych zmaganiach organizatorzy zapewniają również tradycyjną imprezę integracyjną. Chętni będą mieli niepowtarzalną okazję do przejażdżki kolejką wąskotorową, wezmą także udział w losowaniu nagród.

Tak więc już dziś rezerwujcie termin w kalendarzu i 8 września widzimy się na starcie FINAŁU Pucharu Polski Nordic Walking. Do zobaczenia!

ORGANIZATORZY:

• Starostwo Powiatowe w Hajnówce