Miasto Kleszczele zaprasza na XXII Dni Kleszczel, 11-12.08.2018 | Centrum Turystyki Regionu Puszcza Białowieska

Miasto Kleszczele zaprasza na XXII Dni Kleszczel, 11-12.08.2018

dni kleszczelA2Jest takie miejsce w podlaskim, gdzie tradycja splata się z awangardą, historia ze współczesnością,  sacrum z profanum. Kleszczele to niewielkie urokliwe miasteczko, które już od 22 lat zaprasza wszystkich miłośników kultury pogranicza, fanów sportu, wielbicieli lokalnego folkloru do uroczystego świętowania.

XXII Dni Kleszczel, to: III edycja Biegu Królewskiego na dystansie 10 km, prezentacja książki “Kleszczele. Podlasie. Ukraina” pod red. G. Kuprianowicza i R. Wysockiego , spacer szlakiem “Kleszczele królewskie miasto na kresach”, koncerty w wykonaniu zespołów m.in. Gaj, Żemerwa, Jag Quintet, BUBLICZKI, kino sferyczne dla dzieci, prezentacja PASIAKA autorstwa Elizy Proszczuk.

Serdecznie zapraszamy.

dni kleszczelA2