Dzikie róże – 4 z 4 plenerowe spotkanie filmowe, 10.08.2018 | Centrum Turystyki Regionu Puszcza Białowieska

Dzikie róże – 4 z 4 plenerowe spotkanie filmowe, 10.08.2018

Kiedy: 10.08.2018, godz. 21.00-23.00

Gdzie: plener obok HajnowskiegoDomu Kultury

Ewa wychodzi ze szpitala i wraca do rodzinnego miasteczka, gdzie pod opieką matki zostawiła dwoje dzieci: zbuntowaną córkę Marysię, która właśnie ma przystąpić do pierwszej komunii, i malutkiego synka Jasia. Ich ojciec pracuje w Norwegii, ciężar prowadzenia domu spada więc na barki Ewy, którą adoruje nastoletni Marcel.

Co może wydarzyć się między nimi pośród tytułowych dzikich róż? W rolę Ewy wcieliła się znakomita Marta Nieradkiewicz (Płynące wieżowce, Kamper), z którą reżyserka Dzikich róż, Anna Jadowska, współpracowała już przy swoim poprzednim filmie Z miłości. Jej najnowsze dzieło, zadedykowane pamięci matki, kręcono na Dolnym Śląsku w okolicach Oleśnicy, rodzinnych stronach Jadowskiej. Poetycko sfilmowany przez Małgorzatę Szyłak (Komunia) dramat rodzinny, biorąc pod lupę społeczne oczekiwania stawiane kobietom, zadaje podstawowe pytania o naturę relacji rodzic-dziecko i istotę macierzyństwa.
****
Dzikie róże, Polska 2017, 93′ reżyseria: Anna Jadowska
scenariusz: Anna Jadowska, zdjęcia: Małgorzata Szyłak, montaż: Anna Mass, muzyka: Agnieszka Stulgińska, obsada: Marta Nieradkiewicz, Michał Żurawski, Natalia Bartnik, Halina Rasiakówna
producent: Roman Jarosz, Izabela Igel, produkcja: Alter Ego Pictures, nagrody: FF w Sztokholmie 2017 ‒ Stockholm Impact Award