Wiosenna aktywność! – Zaproszenie na warsztaty, 5,12 maj, 2 czerwiec | Centrum Turystyki Regionu Puszcza Białowieska

Wiosenna aktywność! – Zaproszenie na warsztaty, 5,12 maj, 2 czerwiec

plakatSerdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału we wiosennych wydarzeniach organizowanych w ramach projektu „Puszcza i ludzie”. Na ten słoneczny majowy okres przygotowaliśmy dla Was wiele miłych niespodzianek na spędzenie czasu wolnego w towarzystwie znajomych oraz całej rodziny.

Jesteście zaciekawieni? Jeżeli tak, to zapraszamy na cykl weekendowych warsztatów terenowych, które oprócz dobrej zabawy pozwolą Wam na nabycie nowych i przydatnych umiejętności. Wszystkie organizowane wydarzenia są bezpłatne. Z pewnością, dzięki dużemu zróżnicowaniu warsztatów, każdy znajdzie coś dla siebie:

1. Aktywnie przez lasy i bory puszczańskie – Rajd z kijkami (5 maja)
  2. Survival białowieski, czyli jak przetrwać w dżungli. (12 maja)
  3. Zielono mi, czyli jak chwasty i kwiatki przerobić na sałatki. (2 czerwca)

Aktywnie przez lasy i bory puszczańskie – Rajd z kijkami

Czas: 5 maja (sobota), godz 15:00

Miejsce: Stare Masiewo (Parking)

Jeżeli uwielbiasz ruch i aktywność fizyczną to warsztaty „Aktywnie przez lasy i bory puszczańskie” są dla Ciebie idealną propozycją. Organizowane wydarzenie to promocja zdrowego i aktywnego stylu życia, poprzez rajd Nordic Walking w towarzystwie otaczającej nas przyrody. Zapraszamy całe rodziny, grupowy spacer po lesie to niewątpliwie dobry pomysł na udane spędzenie majowego weekendu.  Na zakończenie zajęć planowane jest wspólne ognisko.

Zał.1 formularz zgłoszeniowy- rajd

Survival białowieski, czyli jak przetrwać w dżungli

Czas: 12 maja (sobota), godz 15:00

Miejsce: Parking w Gruszkach przy nadleśnictwie Browsk

Survival (ang. survive – przetrwać) to po prostu nauka postępowania w świecie dzikiej przyrody. W dzisiejszych czasach, kiedy większość z nas wychowuje się  w bezpiecznych i ciepłych warunkach z dala od dzikiej przyrody, to podstawowe umiejętności radzenia sobie z dala od cywilizacji stają się nam obce. Dlatego też zapraszamy wszystkich na warsztaty „Survival białowieski, czyli jak przetrwać w dżungli”. Podczas zajęć uczestnicy nabędą wiele przydatnych umiejętności, takich jak rozpalanie i kontrolowanie ognia, posługiwania się mapą, kompasem, pozyskiwaniem wody, pożywienia w lesie itp. Podobnie, jak szkolenia pierwszej pomocy, zajęcia survivalowe uczą umiejętności, które w jakimś momencie życia mogą okazać się nie tylko potrzebne, ale wręcz decydujące o przeżyciu w trudnej sytuacji. Ale najważniejsze jest to, że takie zajęcia to po prostu świetna zabawa!

Zał.2 formularz zgłoszeniowy – Survival

Zielono mi, czyli jak chwasty i kwiatki przerobić na sałatki.

Czas: 2 czerwca (sobota), godz. 15:00

Miejsce: Dwór Bartnika, Narewka, ul. Hajnowska 2/1

Zajęcia dla osób o zacięciu kulinarnym. Jeżeli poszukujesz nowych przepisów, lubisz eksperymenty w kuchni, chcesz zaskoczyć swoich gości niepowtarzalnymi daniami to warsztaty „Zielono mi, czyli jak chwasty i kwiatki przerobić na sałatki” są skierowane do Ciebie. Podczas zajęć nauczysz się prostych i sprawdzonych przepisów, bazujących wyłącznie na naturalnych składnikach. Dowiesz się, jak rozpoznać gatunki roślin, które są przydatne w kuchni oraz będziesz miał możliwość na nabycie nowych umiejętności kulinarnych w przygotowywaniu potraw ze składników naturalnych dostępnych w Puszczy Białowieskiej.

Zał.3 formularz zgłoszeniowy- Zielono mi…