UWAGA! Aktulanie siedziba IT znajduje się przy ul. 3 Maja 50 w budynku Parku Wodnego

tel. 516 123 186

We wschodniej części Polski, tuż przy granicy z Białorusią leży Puszcza Białowieska - jeden z najcenniejszych kompleksów leśnych w Europie, ostatni naturalny las niżowy oraz królestwo największego europejskiego ssaka - żubra.
Region Puszczy Białowieskiej jest idealnym miejscem do wypoczynku dla spragnionych spokoju i kontaktu z przyrodą turystów. Dzięki sieci szlaków turystycznych dotrzecie Państwo do najbardziej urokliwych puszczańskich zakątków, a ścieżki edukacyjne pozwolą na poznanie różnych ciekawostek i jej mieszkańców.
    Niecodzienną atrakcję stanowi przejazd kolejką wąskotorową do śródleśnej osady Topiło, gdzie w pięknie położonych stawach można złowić "taaką" rybę, a w ich pobliżu pobawić się przy ognisku, czy po prostu pospacerować.
    Równie interesującymi miejscami do wypoczynku są zbiorniki wodne: Siemianówka, Repczyce i Bachmaty, gdzie można wędkować, uprawiać sporty wodne, a w ich otoczeniu zbierać leśne runo. Doliny rzek Narew i Narewka oferują swoje skarby miłośnikom natury, wędkarzom i ornitologom.
    Niezwykle cenne są walory kulturowe Regionu Puszczy Białowieskiej. W miejscu, gdzie od stuleci żyją obok siebie różne narodowości, wytworzył się specyficzny klimat. Kultura polska, białoruska i ukraińska stworzyły niespotykaną kompozycję. Dawne zwyczaje i święta, a także miejscowy dialekt, są cechami charakterystycznymi dla tego regionu. Religie: katolicka i prawosławna, odegrały ogromną rolę w kształtowaniu dzisiejszej społeczności regionu. Zachwyca miejscowa architektura, zarówno piękne prawosławne świątynie, jak i drewniane domy ozdobione misternymi rzeźbieniami. W wielu z tych domów znajdują się kwatery agroturystyczne, których gospodarze serdecznie przyjmują zmęczonych miejskim zgiełkiem turystów. Urocze przydomowe kwietniki zachęcają do spotkań z przyjaciółmi i spędzenia czasu oddychając upajającym, puszczańskim powietrzem.

Komedia Szofer Archibald, 07.06.2018

plakatGrupa Teatralna UTW w Hajnówce zaprasza na Komedię SZOFER ARCHIBALD

Potańcówka Sobotniej Nocy, 02.06.2018

plakatZapraszamy na kosmodrom, skąd wyruszymy w podróż dookoła galaktyki-muzyki! Podczas rejsu odwiedzimy wibrujące mgławice prawdziwego flamenco, popu, rock’n’rolla, disco i czego tam jeszcze chcecie..

Zajęcia Zumby na świeżym powietrzu, 25.05.2018

PLAKATFitness Klub Activeline zaprasza gorąco na pierwsze w tym sezonie zajęcia Zumby na świeżym powietrzu.

Dzień Rodziny – koncert w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Hajnówce, 25.05.018

DZIEN RODZINYUczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Jagiełły
w Hajnówce

LOT Region Puszczy Białowieskiej poleca: WARSZTATY BIORÓŻNORODNOŚCI – PŁAZY

żabaBiałowieska Akademia Bioróżnorodności, wspólnie z Natura Cerca (Hiszpania) oraz Soontiens Ecology (Holandia) po raz kolejny zapraszają na warsztaty terenowe: „Educative and Participative Monitoring for more effective Amphibian Conservation”

Zapraszamy na Noc Muzeów do Muzeum i Ośrodka Kultury Białoruskiej w Hajnówce

noc muzeum plakat18 maja 2018 w godz. 18.00-22.00

W programie:

1. Stałe wystawy etnograficzne :

„Rzemiosło na białoruskiej wsi Podlasia”,

LOT Region Puszczy Białowieskiej poleca: Spływy kajakowe z Biurem Podróży JUNIOR

Rzeka Narewka jest piękną, meandrującą rzeką przepływającą przez Puszczę Białowieską. Udostępniony do spływów jest jedynie odcinek przez Polanę Białowieską oraz od granicy Białowieskiego Parku Narodowego w dół rzeki. Proponujemy Państwu spływ najciekawszym fragmentem rzeki od mostu w Narewce do mostu w Lewkowie Starym.

Noc Muzeów w Parku Wodnym

plakat19 MAJA 2018
NOC MUZEÓW w PARKU WODNYM

Zapraszamy na Pchli Targ w Hajnówce

plakatZapraszamy na Pchli Targ w Hajnówce

Region Puszczy Białowieskiej otrzymał wyróżnienie w Konkursie EDEN 2015.

mpr_baner_300-dpi_cmyk-druk.jpg

green velo